برگزاری سلسله نشست های تجربه محور مرکز رشد زیست فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر" کافه گفتگو" با موضوع: چگونه از صفر شروع کنیم!

27 دی 1401
از سری جلسات کافه گفتگو با حضور دکتر جاوید اسفندیاری مدیر مرکز رشد، ایده پردازان، واحدهای فناور و صاحبان کسب و کار ، روز سه شنبه مورخ 27 دی ماه در مرکز رشد زیست فناوری دریایی خلیج فارس (دانشگاه علوم پزشکی) برگزار شد.

از سری جلسات کافه گفتگو با حضور دکتر جاوید اسفندیاری مدیر مرکز رشد، ایده پردازان، واحدهای فناور و صاحبان کسب و کار ، روز سه شنبه مورخ 27 دی ماه در مرکز رشد زیست فناوری دریایی خلیج فارس (دانشگاه علوم پزشکی) برگزار شد.

در این نشست مدیر مرکز رشد با بیان تجربیات خود در زمینه کسب و کار، چالش های پیش رو یک کسب و کار نوپا را برشمرد.

وی اظهار داشت واقعیت این است که شروع یک کسب و کار از صفر کار سختی است و خیلی از افراد بعد از شروع توان ادامه آن را ندارند و تسلیم شرایط سخت می‌شوند .

 مدیر مرکز رشد گفت: برای شروع ابتدا باید خودتون رو بشناسید سپس نیاز های موجود را شناسایی کنید. نباید ترسید، هدفتون رو مشخص کنید و بعد از مشورت با فرد متخصص استارت بزنید، حتی در صورت شکست خوردن ناامید نشوید چراکه اگر در مقطعی شکست هم بخورید در عوض تجربه ارزشمندی به دست می آورید که ادامه مسیر به شما کمک می کند به گونه ایی که اگر همه چیز را هم از شما بگیرند باز میتوانید از صفر شروع کنید چون آن فن همیشه همراه شما می‌ماند.

دکتر اسفندیاری سپس از واحد های فناور حاضر در جلسه خواست با بیان تجربیات خود بگویند چگونه از صفر شروع کرده‌اند.

دکتر ضیایی مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه و مسئول شرکت ایمن اندیشان تن مهر جنوب( از واحد های مستقر در مرکز رشد زیست فناوری دریایی خلیج فارس )گفت: هر چه جوانتر باشید برد ایده هایتان بلند تر است. باید دنبال چراها گشت و سعی کرد به آنها پاسخ داد.

ایشان ادامه داد: فناوری مثل درخت هست به سختی ریشه میزند ولی به محض ریشه زدن اگر مدت ها هم آب نگیرد همچنان سرپا ست.

مهندس جلالی مدیر عامل شرکت ویستا پارس جنوب (از دیگر واحد های مستقر در آن مرکز) بیان داشت: میبایست از فرصت ها به موقع استفاده کرد چرا که این کار به مرور اعتماد بنفس برای ادامه کار را بالا میبرد. هدف مشخص به همراه استفاده از فرصت ها و اعتماد بنفس بزرگترین سرمایه برای شروع یک کسب و کار است.
سپس در پایان جلسه حضار ضمن بیان نکته نظرات خود به بحث و گفتگو پیرامون چالش های موجود پرداختند.


کلمات کلیدی:
کافه     گفتگو؛     مرکز     رشد    

تاریخ بروز رسانی:   28 دی 1401

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >