سلسله نشست‌های گروه توسعه فناوری و مرکز رشد با فعالین حوزه فناوری از دانشگاه خلیج فارس با هدف توسعه تعاملات و انتقال تجربه بین دو دانشگاه

15 اسفند 1397آقای دشتی منش مشاور کارآفرینی بیان کرد که دانشگاه خلیج فارس طی سال های اخیر با چالش ها و  مشکلات زیادی در حوزه فناوری و کار آفرینی روبرو بوده است اما در حال حاضر پیشرفت های زیادی در این زمینه داشته است ، از جمله ایجاد کمیته کار آفرینی، مرکز رشد، اتاق فکر، تجهیز کردن آزمایشگاه جهت عملکرد بهتر هسته های فناور و غیره

دشتی منش بیان کرد نیاز اساسی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر پیشرفت در مرحله پیش رشد یعنی تشکیل کمیته کارآفرینی می باشد. وجود کمیته کارآفرینی جهت متمرکز شدن بهتر در این حوزه و جذب نیروهای انسانی علاقمند از اساتید و دانشجویان و ترویج حوزه فناوری و کارآفرینی بعنوان رکن اصلی دانشگاه نیاز است.

آقای دکتر جواد زاده گفت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در حوزه فناوری با پیشرفت های بزرگی مواجه بوده است از جمله تصویب چندین آئین نامه از جمله آئین نامه های مالکیت فکری و حمایت مالی، حضور فعال هشت هسته و شرکت فناوردر مرکز رشد که در این بین هسته فناورسلاموز از هسته های فعال مرکز رشد زیست فناوری دریایی خلیج فارس کاندیدای برترین وب در جشنواره وب و موبایل ایران شد. ایشان خاطر نشان کرد تکمیل چرخه فناوری از گامهای ترویجی تا تجاری سازی وشکل‌گیری ساختارهای پیش رشد الزامی است.

دکتر جواد زاده نیز در راستای صحبت های دشتی منش خاطر گفت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به حضور فعال اساتید دانشگاه در حوزه فناوری و کار آفرینی نیازمند است.

آقای خرمی نیز به اهمیت آموزش و تربیت دانشجویان برای تقویت روحیه کارآفرینی اشاره کرد.

در پایان جلسه تصمیمات بر اساس تشکیل کمیته کار آفرینی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و انتقال تجربه از دانشگاه خلیج فارس تنظیم گردید.


کلمات کلیدی:
گروه.توسعه.فناوری     مرکز.رشد     مرکز.کار.آفرینی.خلیج     فارس    

تاریخ بروز رسانی:   15 اسفند 1397

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >