رویدادهای راهکار و استارتاپ ویکند، برای حرکت به سمت دانشگاه‌های نسل سوم

22 اسفند 1396

دبیر علمی رویداد کشوری "راهکار " گفت: برگزاری رویدادهایی نظیر راهکار و استارتاپ ویکند برای ایجاد و تقویت روحیه و مهارت‌های کار گروهی و حل مساله در میان دانشجویان و دانش‌آموختگان برای حرکت به سمت دانشگاه‌های نسل سوم ضروری است. 

دکتر سید همام الدین جواد زاده در این رویداد افزود: با توجه به استعدادهای بسیاری که در میان دانشجویان وجود دارد، برگزاری این قبیل رویدادها زمینه را برای تربیت فارغ‌التحصیلان پاسخگو به نیاز جامعه و کارآفرین فراهم می‌کند.
وی اظهار کرد: برای برگزاری هر چه‌بهتر این رویداد تیمی شامل پنج مربی توانمند و باتجربه در طول زمان برگزاری رویداد، تیم‌های شرکت‌کننده را با مشاوره و راهنمایی‌های خود هدایت می‌کردند.
دکتر جواد زاده بیان کرد: همچنین تیم چهارنفره داوران، ضمن نظارت بر فرایند کار گروهی شرکت‌کنندگان، بر اساس راهکارهای ارایه شده از سوی تیم‌ها، ارزیابی خود را برای انتخاب برترین‌ها انجام دادند.
وی یادآور شد: با توجه به اینکه توسعه پایدار هر جامعه‌ای در بستر محیط‌زیست سالم شکل‌گرفته و تضمین می‌شود، مخاطرات بسیاری، محیط‌زیست و به‌تبع آن زندگی و سلامت انسان قرن حاضر را به چالش کشیده است؛ و در همین راستا در این رویداد پرسش چالشی بدین شرح بود که “برای اینکه بوشهر تبدیل به پایتخت شهرهای دوستدارِ محیط‌زیست ایران شود، راهکار شما چیست؟”
در پایان این رویداد، سه تیم برتر که بهترین راهکارها را ازنظر خلاقیت، کاربردی بودن، قابلیت اجرا، توان تجاری‌سازی و اشتغال‌زایی، مبتنی بر دانش بودن و توجه به پتانسیل‌های بومی ارایه دادند معرفی شدند.
همچنین از همه‌ تیم‌هایی که علاقه‌مند به عملی کردن راهکارهای خود بودند دعوت شد تا با همکاری کمیته تحقیقات و فناوری و مرکز رشد زیست‌فناوری دریایی خلیج‌فارس زیر نظر معاونت تحقیقات و فناوری برای تجاری‌سازی ایده‌های خود گام بردارند.

کلمات کلیدی:
رویداد     راهکار     استارتاپ     ویکند    

تاریخ بروز رسانی:   22 اسفند 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >