مرکز رشد چیست؟

1401/9/6 0:0
شتاب دهنده‌ها و انکوباتورها، یا مراکز رشد استارت‌آپ، سازمان‌هایی هستند که به دنبال کمک به استارت‌آپ‌ها برای رسیدن به موفقیت‌اند. شتاب دهنده‌های استارت‌آپ تمایل دارند تا با رساندن کمک‌هایی مانند راهنمایی، مشاوره، و منابع مورد نیاز شرکت‌های تازه تاسیس نوبنیان برای رسیدن به موفقیت ارائه دهند.

شتاب دهنده‌ها و انکوباتورهای استارت‌آپ می‌توانند در تمام مراحل توسعه یک استارت‌آپ، از مرحله ایده گرفته تا مرحله درآمدزایی و بازاریابی، مشارکت داشته باشند. با این حال، بیشتر تمایل دارند بر روی استارت‌آپ‌های نسبتاً اولیه تمرکز کنند، زیرا این زمانی است که شرکت‌ها معمولاً می‌توانند بیشترین بهره را از کمک خارجی ببرند. شرکت‌های نوپا برای اولین بار معمولاً به پشتیبانی زیادی نیاز دارند و یک شتاب دهنده می تواند در موارد زیر به شما کمک کند:

• آشنایی با استارت آپ های گذشته
• دادن مشاوره و برگزاری کارگاه‌های ادواری
• ایجاد ارتباط با سرمایه گذاران
• توضیح بهترین راه های ارائه
• نمایش چرخه جمع آوری سرمایه

شتاب‌دهنده‌ها همچنین می‌توانند شما را به متخصصان موضوع مرتبط کنند تا به شما در دستیابی به تناسب محصول/بازار کمک کنند یا حتی به شما کمک کنند تا برنامه‌ای برای ورود به بازار ایجاد کنید.
مرکز رشد زیست فناوری دریایی خلیج فارس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با فعالیت در زمینه‌های زیست فناوری دریایی، دارویی، تجهیزات پزشکی، بیوتکنولوژی، و فناوری اطلاعات می‌تواند شما را در تمامی مراحل از ایده اولیه تا تجاری‌سازی آن همراهی کند.


تاریخ بروز رسانی:   7 آذر 1401

تعداد بازدید:   ۱

 


چاپ
< >