لیانده

1401/10/27 0:0

شرکت لیانده با هدف اشتغال زایی و ایجاد کسب و کار های پایدار به کمک دانش زیست فناوری فعالیت خود را در سال 1400 آغاز نموده است .

در لیانده ما وظیفه داریم به متقاضیان دانش فنی آموزش دهیم و در مراحل دریافت سرمایه، اخذ مجوز، طراحی، تولید و بازاریایی کمک کنیم.

به منظور تکمیل این چرخه پویا ما بسیار علاقه مندیم تا با شرکت ها و اشخاص در زمینه های مختلف مانند صنعت آرایشی بهداشتی، صنعت دارویی، صنعت غذایی، بازرگانی، سرمایه گذاری و... همکاری کنیم.


تا الان چکار کردیم؟

ما در گام اول یک مجموعه کامل برای تولیدجلبک اسپیرولینا احداث کردیم که باعث اشتغال 50 نفر متقاضی شده است.

این مجموعه شامل گلخانه های پرورش اسپیرولینا و کارخانه فرآوری زیست توده اسپیرولینا به پودر، انواع عصاره ها و سایر محصولات می‌باشد .

اسپییرولینا تازه به صورت روزانه در این مجموعه تولید و با بالاترین استاندار های کیفیتی وارد فرآیند فرآوری می‌شود.

این مجموعه آمادگی کامل برای همکاری در زمینه تامین پودر اسپیرولینا یا عصاره های آن به عنوان مواد اولیه،  محصولات فرآوری شده بر پایه اسپیرولینا و... را دارد.


اسپیرولینا با نام علمی  Arthrospira platensis یکی از گونه های جلبک تک سلولی میکروسکوپی می‌باشد که به طلای سبز معروف است. دلیل این نام‌گذاری از آن جهت می‌باشد که اسپیرولینا همچون معدنی سرشار از ترکیبات زیست فعال است. به همین دلیل در دهه های اخیر اسپیرولینا توجه بسیاری از پژوهشگران در حوزه های مختلف همچون دارو، آرایشی بهداشتی، صنایع غذایی و بیوتکنولوژی را به خود جلب کرده است. منشا خاصیت های فراوان اسپیرولینا ترکیبات مولکولی متنوع و غنی آن می‌باشد.

           

شرکت لیانده چه محصولاتی دارد؟

ما دو برند داریم به نام های پیرای و اِسپیتو که به کمک تیم های خلاق و پرتلاششون با انگیزه و انرژی زیاد  تو زمینه های مختلف فعالیت می‌کنند.

زمینه فعالیت پیرای آرایشی بهداشتی است.

زمینه فعالیت اسپیتو محصولات غذایی و نوشیدنی است .

 

 

اسپیرولینا در صنعت غذایی

اسپیرولینا به عنوان مکمل غذایی کامل به صورت قرص، پودر و کپسول توسط شرکت های مختلفی وارد مارکت جهانی شده است و با استقبال طرفداران مکمل های طبیعی و ارگانیک، ورزشکاران، پزشکان، گیاه خواران، خام خواران و تمام کسانی که از مکمل ها در کنار وعده های غذایی خود استفاده می‌کنند مواجه شده است. استفاده از اسپیرولینا در فرآورده های غذایی به عنوان سوپرفود یا فراسودمند گسترش زیادی داشته و تا الان اسپیرولینا در فرآورده‌های غذایی مختلفی از جمله نودل، بیسکویت، نوشیدنی های مختلف و فرآورده های غذایی دیگر به کار رفته است. استفاده اسپیرولینا به صورت خام و استخراج فراورده های آن در انواع نوشیدنی ها، علاوه بر ایجاد رنگ‌های کاملا طبیعی، افزایش قابل توجه ارزش غذایی دارد و موجب تقویت سیستم ایمنی، کاهش کلسترول، فشار خون و...می شود. نوشیدنی ها، شکلات‌های پروتئینی، پاستا، چیپس، کراکر و غلات صبحانه گروه دیگری از محصولات حاوی اسپیرولینا می باشد که در بازار بین الملی استقبال بسیار خوبی از این دسته از محصولات توسط مصرف کنندگان آن صورت گرفته است .

 

اسپیرولینا در صنعت آرایشی بهداشتی

 

مرطوب کنندگی، جلوگیری از دست رفتن آب ترانس اپیدرمی و کنترل میزان ترشحات غدد.

چربی پوست در محصولاتی که از عصاره اسپیرولینا استفاده می‌کنند گزارش و مقایسه شده است. پلی ساکارید های موجود در این جلبک باعث افزایش تقسیم سلول های لایه اپیدرم پوست و جوانسازی آن می‌شوند. حدود 60 الی 70 درصد وزن خشک اسپیرولینا شامل پروتئین است. در نتیجه تعداد زیادی پپتید با خواص مختلف از اسپیرولینا خالص و جداسازی شده اند و در محصولات مختلف با کاربرد هایی از جمله افزایش رشد سلول های فیبروبلاستی و افزایش سنتز کلاژن بکار رفته است. اسپیرولینا حاوی موادی است که میتواند از فعالیت آنزیم تیروزیناز جلوگیری کند در نتیجه باعث روشن کنندگی پوست شود. همین طور که قبلا گفتیم یکی از این مواد فایکوسیانین می‌باشد اما ترکیبات دیگری مانند وانیلیک اسید، فرولیک اسید و کافئیک اسید در این فرایند به صورت سینرژیک نقش دارند. اسپیرولینا می‌تواند به عنوان یک محصول ضد آکنه استفاده شود و از این بابت اثر تقریبا مشابهی با آنتی یبیوتیک کلیندامایسن دارد.

 


تاریخ بروز رسانی:   9 اسفند 1401

تعداد بازدید:   ۱

 


چاپ
< >